חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נשירת שיער אצל נשים וגברים

שתף מאמר

נשירת שיער אצל נשים היא בעיה נפוצה. נשירת השיער יכולה להיגרם מגורמים רבים שבחלקם אפשר לטפל. להרבה נשים זה מפריע כי כל אחת רוצה שיער מלא וחזק.
הסיבות העיקריות לנשירת שיער הן גנטיקה, שינויים הורמונליים לאורך השנים, מחלות שונות כמו בעיות בבלוטת התריס או זאבת, מתח, תזונה לקויה , הרגלי חיים לא טובים  וסביבה.
חלק מהגורמים הללו אינם בשליטתך. עם זאת, יש כמה דברים שאפשר יכול לעשות כדי למנוע נשירת שיער או להאט אותה.
נשירת שיער בגברים נובעת בעיקר מגנטיקה. אצל נשים הקרחת לא עוברת אבל השיער עלול לנשור ולהיות דליל.
נשירת שיער היא נשירה של שערה מהזקיק שלה.
זקיקי השיער הם האיברים הזעירים המייצרים שיער. זקיקים אלו רגישים לשינויים הורמונליים בגוף והם מגיבים אליהם בייצור שיער פחות או יותר. כאשר יש חוסר איזון בין ההורמונים הזכריים (DHT) להורמונים הנשיים (אסטרוגן), הזקיקים מתכווצים, מה שמוביל לדילול שערות הקרקפת.
מספר הנשים הסובלות מנשירת שיער עולה עם השנים עקב אורח החיים הלחוץ כל הזמן והתזונה הלקויה.

הסיבה השנייה בשכיחותה לנשירת שיער אצל נשים היא מחלת בלוטת התריס, שעלולה להשפיע על עד 10% מכלל הנשים בשלב מסוים בחייהן. מחלת בלוטת התריס נגרמת כאשר בלוטת התריס מייצרת יותר מדי או מעט מדי הורמון בלוטת התריס, אשר משפיע על כמות האנרגיה שיש לך וכיצד הגוף שלך משתמש.
טריקולוג הוא אדם המתמחה בתחום טיפוח השיער והטיפול בנשירת שיער. הם יודעים לייעץ למי שסובלים מהבעיה כדי לעצור את נשירת השיער ולגרום לו לגדול מחדש.

הטריקולוג לוקח כמה שערות לאבחון מיקרוסקופי.

נוסף לזה הוא מתשאל את הנבדקת לגבי תזונה, אורח חיים ומחלות שונות.
בהתאם לזה היא מקבלת המלצות ואם יש בעיות תזונתיות כמו מחסור בויטמינים ומינרלים, בעיות שנובעות מלחץ או בעיות אחרות היא מופנית לטיפול בהתאם.
נוסף לזה היא נמצאת במעקב ומקבלת טיפולים שונים.

אחד מהם הוא טיפול prp שבו מזריקים פלזמה עשירה בטסיות דם מהדם של המטופל.
טיפים לשמירה על השיער ב2 הסרטונים פה:

אולי תאהב גם את זה

עסקים

איטום גגות

איטום מבנים חשוב כדי שבחורף לא יהיו נזילות של מים מהגג או מקיר חיצוני לתוך המבנה. הגנה מפני נזילת מים חשובה מכמה סיבות: נזילה עלולה

הדברת מזיקים
עסקים

מדביר מורשה

עבודת הדברה הדברה מחולקת להדברה חקלאית שנעשית במקום שאין בו בני אדם כמו שדות או חממות ולהדברה ביתית שזה מקומות שבהם שוהים אנשים. ביצוע הדברה

#צבר

בעלי עסקים ושרותים בישראל.